Jak oglądać Ekstraklasę zagranicą przez VPN?

Będąc za granicą też chcemy oglądać ekstraklasę. Czasami nie wiemy jak można to zrobić, by za usługę nie płacić ogromnych pieniędzy. Sposób jest jednak bardzo prosty i nie sposób jest byśmy ominęli jakikolwiek mecz.

VPN a mecze online?

Virtual Private Network to rozwinięcie wspomnianego powyżej skrótu. Oznacza to specjalną usługę, która pozwala na łączenie się z internetem z każdego miejsca świata. Łączenie odbywa się przez specjalny, zaszyfrowany, wirtualny tunel. To tak jakby fragment internetu był tylko dla zainteresowanej osoby. Posiadając tego rodzaju usługę bez problemu można oglądać całą ekstraklasę.

Jak to działa?

Standardowo jest tak, że łącząc się zazwyczaj z internetem, łączymy się z serwerem dostawcy internetu. Zatem wszystko co przesyłamy przez łącze internetowe trafia zawsze, najpierw, w jedno miejsce a następnie jest rozsyłane docelowo. Osoby posiadające odpowiednie narzędzia komputerowe bez trudu mogą zasięgnąć o nas wszelkiego rodzaju wiadomości a przy VPN jest to niemożliwe. Ponieważ najpierw łączymy się z łączem, które jest niewidoczne dla nikogo a następnie rozsyłamy swoje dane, czy wszelkie wiadomości przez internet. Korzystanie z VPN nie wymaga szczególnej wiedzy komputerowej Korzystając z VPN nie musimy posiadać specjalnej komputerowej wiedzy. Dzisiaj istnieją specjalne usługi, które bez problemu pomogą połączyć się nam z VPN. Z każdego zakątka świata można z tej usługi korzystać a opłaty za nią są niewielki i dodatkowo otrzymuje się jeszcze specjalne rabaty.

Jak to możliwe, że przez VPN można oglądać na żywo Ekstraklasę?

Praktycznie wszystkie mecze ekstraklasy są dostępne przez usługę VPN i to z każdego zakątka świata. Dzieje się tak dlatego, że ekstraklasa posiada swój specjalny i prywatny program dla fanów na całym świecie. Mało kto, co prawda, o tym wie ale dzięki specjalnemu kanałowi i posiadaniu VPN z możliwością łączenia się przez zagraniczne serwery, możliwe jest śledzenie meczy na żywo. Dodatkowo w całym tym łańcuszku jest jeszcze serwer pośredniczący, który posiada odpowiednie IP. Dzięki temu IP jesteśmy widoczni w sieci i możemy oglądać mecze ekstraligi na żywo. Ekstraklasa ma swój własny kanał w serwisie Dailymotion, gdzie za darmo obejrzymy masę różnych materiałów z rozgrywek polskiej ligi, w tym wywiady, skróty meczów i tym podobne. Niestety nie obejrzymy meczów Ekstraklasy na żywo, chyba, że jesteśmy zagranicą lub skorzystamy z VPN-a. Więcej informacji o tym znajdziesz w poradniku na tej stronie. Miłego oglądania Ekstraklasy!